ייצור יין DIY – זול, קל וטעים!

מוכנים לקחת את אהבתכם ליין לשלב הבא? הגיע הזמן לשקול לגזור את הגבר האמצעי ולהכין לעצמך! כשאתה חושב על אומנות הייצור, אתה עשוי לחשוב על כרמים רחבי ידיים בצרפת ובאיטליה, מרתפי יין עתיקים וחביות עץ אלון ישנות ומאובקות, אך המציאות קרובה הרבה יותר לבית. בעזרת כמה מרכיבים פשוטים, ציוד בסיסי ומעט ידע, תוכלו להתחיל את דרככם להיות יינן הורים בחצר הבית שלכם! קרא עוד כדי לגלות כיצד ליהנות מיין טעים וזול לפי הגלון תוך כמה חודשים קצרים.

 

תזדקק לציוד הבא. וודא כי כל הציוד עבר חיטוי יסודי ושטיפה נקי לפני השימוש.

 

דלי פלסטיק

תיק מסנן רשת גדול ועדין

צנצנת מבחן

ערכת טיטרציה

הידרומטר ומד חום (משולב הידרומטר / מדחום אפילו טוב יותר!)

מקל מתלה או כ- 6 מטר צינורות פלסטיק שקופים 1/2 "

כף ערבוב גדולה

נעילת אוויר

בקבוקי יין (כ -5 בקבוקים לליטר) ופקקים

 

תזדקק גם למרכיבים הבאים:

 

ענבי יין. 1 ק"ג מניב כ -1 ליטר מיץ, לכן אנו ממליצים להשתמש בכ -19 ק"ג למנה של 5 ליטר. בבחירת הענבים שלך, דאג לזרוק ענבים רקובים למראה ולהסיר את הגבעולים מכיוון שהם יכולים למרר את היין שלך. אתה יכול לשטוף את הענבים שלך קל אם תרצה בכך, אך זה בדרך כלל לא הכרחי מכיוון שכל חיידק ייהרג בהמשך התהליך.

טבליות קמפדן (אשלגן או מטביסולפיט נתרן)

חומצה טרטרית

סוכר

מים מסוננים

שמרי יין

יתכן שתזדקק למבהיר כמו בנטוניט או זכוכית

 

תסיסה ראשונית

בדלי פלסטיק, מרסו את הענבים לשחרור המיץ שנקרא "חובה".

אם אתה מייצר יין לבן, תצטרך לסנן את המיץ דרך שקית מסננת כדי להסיר את הקליפות. אם אתם מכינים יין אדום, השאירו את הקליפות במיץ, שכן זה מה שנותן ליין האדום את צבעו העמוק.

הוסף טבליה אחת כתושה של קמפדן לליטר מיץ ובחוש. מכסים בבד נקי ומשאירים למשך 24 שעות לפחות בכדי לאפשר לטבליות להרוג כל חיידק או שמרי בר.

השתמש בגנב יין כדי לאסוף דגימות בצנצנת בדיקה לבדיקה. הקפד לאסוף רק את המיץ ולא את כל הקליפות, מכיוון שהם יכולים לזרוק את המידות שלך.

השתמש בערכת טיטרציה למדידת חומציות התירוש. רמת החומצה האידיאלית היא 6-7 גרם לליטר לאדומים יבשים ו -6.5 עד 7.5 גרם לליטר לבנים יבשים. הוסיפו חומצה טרטרית במרווחים של 1/8 כפית, מדידה לאחר כל תוספת, עד שהגעתם לרמת החומצה הרצויה.

השתמש בהידרומטר כדי לקרוא את החובה. אם זה פחות מ -24 צפיפות סוכר של בריקס, ייתכן שתצטרך להוסיף סוכר כדי להגביר את רמות האלכוהול.

כשמוסיפים סוכר, ממיסים סוכר מגורען בכמות מינימלית של מים מסוננים, מוסיפים לתירוש ומערבבים. הקפד לא להוסיף יותר מדי מים, מכיוון שהדבר יכול לדלל את המיץ.

אחרי 24 שעות לפחות

לאחר שחלפו לפחות 24 שעות, הגיע הזמן להוסיף את שמרי היין. ניתן לזלף את השמרים על התירוש היישר מהחבילה, אך לקבלת התוצאות הטובות ביותר, אנו ממליצים להחזיר תחילה את השמרים בכדי להבטיח כי השמרים בריאים וחזקים. יוצקים את השמרים לכוס של 103 מעלות מים, ואז מאפשרים לו לשבת כ- 15 דקות עד שהוא מתחיל להקציף. לאחר מכן, הוסיפו אליו לאט לאט חובה בכל פעם עד שהטמפרטורה תרד ל -10 מעלות מנת התירוש הגדולה. לאחר מכן תוכלו להוסיף את תערובת השמרים לשאר התירוש, לערבב בעדינות ולכסות בבד נקי.

לאחר יממה בערך, התערובת צריכה להתחיל לטשטש ולהקציף. השאירו למשך 7-10 ימים במקום קריר יחסית (כ- 65-72 ° פרנהייט או 18-22 ° צלזיוס) שמאוורר היטב. אין לתסוס בחללים קטנים כמו ארונות, מכיוון שהתהליך פולט פחמן דו חמצני שעלול להיות מסוכן בחללים סגורים. חצרות אחוריות יכולות להיות אופציה נהדרת אם יש לכם אזור קריר ומוצל.

דאג לעקוב באופן קבוע אחר התקדמות התסיסה, תוך הקפדה על טמפרטורה כדי לוודא שהיא לא תעלה על 85 °. יתכן שתצטרך לקרר את היין התסיסה שלך במקרר אם הוא מתחמם מדי.

אם אתה מייצר יין אדום, תצטרך להשתמש בכף גדולה כדי לדחוף את "כובע" העור פעמיים ביום.

 

סיום תסיסה

לאחר כשבוע תסתיים תקופת התסיסה הראשונית ונוצרה משקעים. כעת אתה יכול לסנן את העור מהיין האדום ולהעביר את הנוזל לקרובי זכוכית נקיים.

עבור יין לבן, השתמשו בצינור פלסטיק או במקל מתלה בכדי לסנן את הנוזל לכרכי זכוכית נקיים, וודאו שלא להפריע את המשקעים או לסנן אותו יחד עם היין.

נסו למלא את הבובות עד לראש כדי להפחית את כמות האוויר שהיין נחשף אליו. מוסיפים באנג ונעל אוויר ומחצית ממלאים את נעילת האוויר במים.

 

למידע נוסף היכנסו לאתר קרוב ליין בלחיצה כאן.