בדקו אם היהלום שלכם רופף – לפני שיהיה מאוחר מדי!

כיצד תוכלו למנוע אובדן של היהלום שלכם? כדאי לבדוק אותו באופן קבוע כדי לדעת אם הוא השתחרר. כך:

כיצד לבדוק אם היהלום שלכם רופף

ישנן ארבע טכניקות שונות בהן ניתן להשתמש כדי לבדוק אם האבן רופפת ועלולה ליפול מהשיבוץ שלה בתכשיט.

 

  • שימו את הטבעת קרוב לאוזן. הקישו עליה עם האצבע המורה והאזינו לצליל.
  • השתמשו בציפורן שלכם כדי להרגיש לאורך הקצה החיצוני, המכונה חגורת היהלום. בזמן שאתם עושים זאת, נסו לדחוף את האבן כדי לראות אם היא נעה – מצד לצד ומעלה ומטה. אם יש לכם יהלום בחיתוך עגול, בדקו אם האבן מסתובבת במקומה.
  • בדיקה נוספת היא למקם את הטבעת שלכם כך שהאור ישתקף בבירור מעל פני השטח. עם קצה של פינצטה מחודדת, לחצו מטה קלות על האבן. שימו לב אם האור המוחזר מעל פני השטח שלו משתנה. טכניקה זו תדגיש אם היהלום מסוגל לנוע במסגרת.
  • אתם יכולים גם לנסות להזיז את היהלום על ידי הפעלת לחץ עם סיכה הממוקמת על הטבעת. דחפו קלות לכל הכיוונים כדי לראות אם האבן משוחררת. זכוכית מגדלת יכולה לעזור לדמיין את מיקום הסיכה וכל תנועה שהיא עלולה לגרום.

מה לעשות אם היהלום רופף

אם אתם שומעים צליל או רואים תנועה כלשהי בעת בדיקת טבעת היהלום, אלה סימנים ברורים לכך שהוא רופף.

 

ראשית, חשוב להפסיק לענוד את הטבעת. אתם לא רוצים שהיהלום ייפול ויאבד לפני שתוכלו להכניס אותו לצורף לבדיקה. שימו אותו מיד בתיק תכשיטים סגור היטב.

 

תצטרכו לקחת את הטבעת שלכם לצורף אמין בהקדם האפשרי כדי להדק או לתקן את השיבוץ. מומלץ מאוד לא לנסות לתקן את הטבעת בעצמכם מכיוון שהדבר עלול לפסול את האחריות או את פוליסת הביטוח על היהלום שלכם אם ישנן כאלה. אתם גם מסתכנים בגרימת נזק רב יותר לטבעת או אפילו לאבן עצמה.

סוגי שיבוצים עם סבירות גבוהה יותר לאובדן של האבן

שיבוץ טבעת עם חודים עשוי בדרך כלל מחומרים פחות עמידים, כולל כסף וזהב, ובעקבות זאת אנשים נוטים יותר לאבד יהלומים מכיוון שהמתכת נשחקת מהר יותר. סוגים מסוימים של שיבוצים, כמו פאבה או בלתי נראה, נמצאים בסיכון יותר פשוט משום שיש פחות מתכת שאוחזת באבן.

 

אם לטבעת שלכם יש גימור זהב או כסף או סגנון שיבוץ עדין יותר, תרצו לבדוק אותה אצל תכשיטן בתדירות גבוהה יותר. חשוב להיות מודעים לכך שהחודים יישחקו עם הזמן וסביר שהיהלום שלכם ייפול בלי שתשימו לב בכלל.