מדוע תכשיטי יהלומים הם השקעה נהדרת

האם ידעתם שבמלחמת העולם השנייה, אנשים רבים הצליחו להימלט מגרמניה הנאצית באמצעת סחר ביהלומים שלהם כדי להבטיח מעבר בטוח? למעשה, מלחמות רבות הביאו אנשים להשתמש ביהלומים, ששומרים על ערכם גם כאשר המטבע צולל, כאמצעי לשרוד. למרות שזה גם משמח ומפחיד לחשוב שיום אחד תכשיטי היהלומים שלכם באמת יוכלו להציל את חייכם, זו רק דוגמה אחת לכך שהשקעה ביהלומים יכולה להיות רעיון נהדר. עם זאת, בהחלט ישנן סיבות מעשיות יותר לכך.

 

ראשית, מדובר בהשקעה בעתיד המשפחה שלכם, מילולית ופיזית. כאשר המיתון נמשך וערך הדולר יורד, קשה למשפחות כיום לסיים את החודש. אבל גם כאשר מזומנים מאבדים את ערכם עד כדי כך שאתם פשוט לא יכולים לעשות איתם הרבה, תכשיטי היהלומים שלכם עדיין ישיגו מחיר די טוב. ולמרות שנשים כבר לא צריכות נדוניה כדי להינשא, זה לא יכול להזיק לנישואין עם קופסת תכשיטים שעוברת בירושה. לכל הפחות, אתם עלולים בסופו של דבר לענוד טבעת אירוסין נהדרת באמת (תודה לסבתא) שהיא הרבה יותר נחמדה מזו שיכולתם להרשות לעצמכם.

 

בנוסף, שרשרת יהלום היא עמידה ביותר ועשויה לשמש כסחורה או השקעה אחרת. לדוגמה, כלי כסף, מכוניות ואפילו דיור אינם יכולים לשמור על אותו ערך לאורך זמן. הם כפופים לא רק לבלאי, אלא גם למצב השוק. כפי שכולנו עדים לאחרונה, מחירי הדירות יכולים לרדת אפילו יותר מהר מכפי שהם עולים. לא כך הדבר עם יהלומים. תמיד יש שוק לאבנים המדהימות האלה. ומה עם השקעה בשוק המניות? מניות משתנות, ואתם יכולים לאבד את התחתונים באותה קלות שתוכלו להרוויח הון. שווי היהלומים שלכם אולי לא יעלה משמעותית משנה לשנה, אבל הם תמיד יהיו שווים לפחות לסכום הכסף ששילמתם עבורם, מכיוון שההיצע הוא סופי.

 

בקיצור, יש לכם כל סיבה להשקיע ביהלומים, וקשה יהיה לחשוב על סיבה ששוללת את זה. הם עמידים, ניידים, תכליתיים ותמיד בעלי ערך. כך שגם אם אתם רק מעוניינים להעביר אותם לדורות הבאים, תוכלו להשקיע במשפחתכם על ידי רכישת תכשיטי יהלומים.