מיטות לכלבים קטנים – הכלבים שלכם ימותו עליהן

מיטות לכלבים יכולות להיות פשוטות או מפוארות, יקרות או תוצרת בית, וכל מה שבאמצע.

 

איך בוחרים את מיטת הכלבים המתאימה ביותר לגור או לכלב הקטן שלכם כשיש כל כך הרבה סוגים שונים בשוק? האם אתם צריכים להוציא הרבה כסף כאשר הכלב שלכם שמח באותה מידה לשכב לצידכם במיטה שלכם או על הספה?

 

כל אלה שאלות שעליכם לשקול לפני שאתם קונים מיטה לכלב, והמדריך הזה כאן כדי לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

מהי המיטה הטובה ביותר עבור הכלב הקטן שלכם?

יש כל כך הרבה מיטות לכלבים קטנים בשוק. איך בוחרים את הטובה ביותר? ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון, כולל גודל, עלות, נוחות, צרכים רפואיים של הכלב ועוד.

 

בנוסף, אם לכלב שלכם ישנה בעיה רפואית כלשהי, עליכם להתייעץ עם וטרינר לפני שתקבלו החלטה כדי לוודא שאתם לא גורמים לו נזק. הנה מספר גורמים שיש לקחת בחשבון בבחירת המיטה הטובה ביותר:

 

  • התאמה טובה. מעבר למציאת מיטה במסגרת התקציב, ודאו שהכלב שלכם נכנס כולו למיטה, ראש וגפיים לא צריכים להיות תלויים בחוץ.
  • קל לכבס. כלבים אוכלים פינוקים, מקיאים, פולטים גזים, מגרדים פרעושים ומנגבים עיניים ואוזניים על המיטות שלהם. יש כלבים שעלולים גם להשתין במיטה, כך שהיכולת שלכם לזרוק את המיטה כולה כמו שהיא למכונת הכביסה היא יתרון ענק, אם לא קריטי ממש. כלבים עם אלרגיות ירוויחו גם מכיבוס המיטה שלהם בתדירות גבוהה.
  • בטיחות. מקמו את המיטה הרחק מאזורים שיש בהם תנועה רבה, כך שאף אחד לא יטייל עליה או על הכלב. אם הכלב לועס את המיטה, תיפטרו ממנה – בליעה של מילוי המיטה יכולה להוביל לניתוח חירום (וחשבתם שהמיטה עצמה יקרה). הסירו כפתורים או כל דבר אחר שהכלב יכול ללעוס, או חפשו מיטות "חסינות בפני לעיסת כלב" (כן, יש גם כאלה).
  • מילוי שמתאים לכם ולכלבכם. כלבים קטנים ובריאים יכולים בדרך כלל להסתדר עם מילוי קצף זול, אך כלב מבוגר או כלב הסובל מדלקת מפרקים כנראה יעדיף יותר נוחות ותמיכה. במקרים אלה, ישנן מיטות אורטופדיות המכילות מילוי קצף עבה ואיכותי יותר כך שהוא לא נמעך ונעשה שטוח עם הזמן. ג'ל עבה וגמיש הפך לאחרונה לחומר המילוי הנפוץ ביותר עבור מיטות כלבים. הוא נוח יותר מקצף ומחלק את המשקל באופן שווה יותר, מה שהופך אותו למעולה עבור כלבים גריאטרייםף אך גם יקר.
  • איכות הסביבה. אם אתם מודאגים משימוש בחומרים שפוגעים בכדור הארץ וזה משהו שמשפיע על ההחלטה שלכם, אתם יכולים למצוא מגוון של מיטות לכלבים שעשויות מחומרים ידידותיים.
  • רפידות סופגות לכלבים שמרטיבים במיטה. כלבים שאינם יכולים לשלוט על סוגריהם או כלבים גריאטריים יכולים להפיק תועלת מרפידות ספיגה רחיצות או חד פעמיות.