4 טיפים לרכישת בית ב-2021

קניית בית ב-2021 לא תהיה כמו קניית בית בזמנים רגילים. ראשית, המגפה עדיין משתוללת, כך שבמקום בית פתוח ייתכן שתצטרכו להסתפק בסיורים וירטואליים. שנית, שוק הדיור של ימינו הוא צפוף ביותר, עם היצע בשפל של כל הזמנים. זה אומר שאתם עלולים להיאבק כדי למצוא בית שאתם אוהבים בטווח המחירים שלכם.

 

אם אתם בכל זאת מנסים לקנות בית השנה, הקפידו להיעזר בטיפים הבאים שחברת https://www.maslulim.co.il/ ריכזה עבורכם:

1. היו מודעים ליכולת הכלכלית שלכם

אם אתם לוקחים משכנתא גבוהה מדי, זה עלול לגרום לכם להיכנס לחובות לא בריאים. לאחר שתבינו כמה כסף אתם רוצים ללוות, חפשו בגוגל מחשבון משכנתא. אתם יכולים לראות כמה תוציאו על קרן וריבית כל חודש. ודאו שאתם מרגישים בנוח עם המספר הזה. אם לא, בקשו הלוואה נמוכה יותר. המספר הזה הוא גובה המשכנתא המקסימלי שאתם צריכים לקחת.

2. קחו בחשבון את הארנונה

בררו את חשבונות הארנונה הפוטנציאליים של כל הבתים שאתם מסתכלים עליהם. אבל אל תעצרו שם – עיינו בהיסטוריית הארנונה של כל בית, שאמורה להיות זמינה כחלק מהרישום שלו. בדרך זו, תוכלו להתרשם מהתדירות שבה המסים נוטים לעלות בשכונה מסוימת. יש ערים שמעריכות מחדש את הבתים על בסיס שנתי, ואם אתם עוברים לעיר כזו, הארנונה שלכם עלולה לגדול מדי שנה. נכון, היא יכולה גם לרדת אם ערך הבית יירד גם, אך ההפך הוא המצב הסביר יותר.

3. היכונו למלחמה עם קונים אחרים

מלאי מוגבל פירושו שברגע שתמצאו בית שתרצו לקנות, אתם עלולים לגלות שאתם לא היחידים שמעוניינים בו. וזה אומר שתצטרכו להתכונן למלחמת הצעות מחיר.

 

מלחמת הצעות מחיר היא נהדרת עבור המוכרים, מכיוון שהם רוצים שמישהו יציע יותר מהמחיר שהם ביקשו. אבל בתור קונים, זה הדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה, אז עשו כל מה שאתם יכולים כדי לצאת מנצחים: קבלו אישור מראש למשכנתא. אישור כזה מראה למוכרים שאתם קונים רציניים עם אמצעים לקבל הלוואה.

4. אל תמהרו לקנות בית

אנשים רבים להוטים לקנות היום בתים מכיוון שהריבית על המשכנתאות נמוכה היסטורית. אבל זה לא אומר שאתם חייבם לדחוף את עצמכם למצוא בית בכל מחיר. הריביות צפויות להישאר נמוכות לזמן מה, אז הקדישו זמן למצוא מקום שמתאים לכם ולמשפחתכם. אם אתם זקוקים לחדר שינה נוסף או רוצים אפשרות לבנות חדר משחקים לילדים שלכם, אל תקנו בית בלי זה. זו ככל הנראה הרכישה הגדולה ביותר שאי פעם תבצעו, אז הרשו לעצמכם מספיק זמן למצוא את הבית הנכון.