10 שאלות שיש לשאול את בן / בת הזוג שלך לפני שמתחתנים

קל ללכת לאיבוד בחדשנות של רומנטיקה מתחילה או בנוחות של מחויבות ארוכת טווח, כמו החבר הכי טוב. אבל על פי מומחי מערכות יחסים, המפתח לעודד בשמחה הוא היכולת לצאת מאותו אזור יומיומי ולנהל שיחות משמעותיות וכנות על אישיותך וערכיך – אלה שאתה משתף ואלו שאינך מסכים עליהם. ואיפה אתה מוכן להתפשר.

 

ככל שתדעו אחד על השני, כך תוכלו להיות בטוחים כי נקיטת הצעד הבא היא ההחלטה הנכונה – לא משנה מה המשמעות של הצעד הגדול הבא עבורכם. כדי לסייע בהתחלת השיחה הזו ולהוות את הבסיס למערכת יחסים בריאה, המומחים של קייזר תכשיטים הכינו רשימה של השאלות החשובות ביותר, שיש לשאול בשלבים החשובים של מערכת היחסים שלך, בין אם זה החלטה להיות בלעדי, לעבור לגור יחד, להתארס.

 

  1. מה אתה הכי אוהב (והכי פחות) ממני?

נצלו הזדמנות להשתעשע על מה שאתם מעריצים זה את זה, החל מהמראה הגופני שלכם ועד לאיכויות לא מוחשיות, אך עבדו גם בשיחה בריאה על פיפי חיות מחמד. שימו לב אם אתם מוצאים את עצמכם מקווים שיום אחד דברים מסוימים ישתנו. זה יכול להיות שיש לך כמה שוברי עסקאות בידיים שלך. טרדות הן נורמליות ומחויבות פירושה קבלה וחיים עם הטוב וגם עם היכולים לחיות בלי.

 

  1. עד כמה אנחנו בטוחים שרוצים (או לא רוצים) ילדים?

יותר ויותר זוגות בוחרים לוותר על לידת ילדים, אך חשוב לקיים דיון כנה בנושא – ולא רק פעם אחת. העניין הוא שאנשים כן משתנים, כולל העמדה שלהם לגבי ילדים, אז דאג לדבר על כמה ששניכם בטוחים לגבי צאצאים ובקרו שוב בנושא לאורך צמיחת מערכת היחסים שלכם. אם שניכם נמכרים על החיים עם הילדים, חפרו באני ההורים העתידים שלכם: איך הסגנונות שלכם? האם הם מתיישרים? מתי אתה חושב שתהיה מוכן להיות הורים?

 

  1. כיצד אנו מטפלים בסכסוך ובעימות?

זכור את האמרה ההיא: "ויכוחים זה בריא?" זה נכון! אבל מה שחשוב הוא איך אתה הולך להתווכח ולא להסכים. האופן שבו אתה מתמודד עם זמנים של מתח ופותר את ההבדלים שלך יגיד לך הרבה על מידת התאמה שלך. שוחח על סגנונות פתרון הסכסוך שלך וראה היכן אתה יכול להשתפר, ודון האם אתה פתוח לייעוץ בתקופות קשות יותר או לא.

 

  1. מהי שפת האהבה שלך?

לדברי גארי צ'פמן, מחבר הספר "חמש שפות האהבה", יש חמש דרכים עיקריות בהן אנשים יכולים להביע אהבה והערכה: אישור, זמן איכות, מתן מתנה, ביצוע משימות ומגע פיזי. חשוב להכיר את שפת האהבה שלך ושל בן / בת הזוג שלך, כך ששניכם תוכלו להבין טוב יותר מה הזוגיות שלכם צריכה כדי לשגשג.